تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > جلسه كارگروه پشتيباني و خدمات شهري شوراي پدافندغير عامل به رياست شهردار كلانشهر قم و با حضور مديركل پدافند غيرعامل استان و ساير اعضاي كارگروه براي بررسي چگونگي اجراي شرح وظايف كارگروه در محل شهرداري تشكيل گرديد.


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت تشكيل كميته پدافند غير عامل شهرداري قم و رعايت اصول پدافند غير عامل در پروژه هاي شهري

جلسه كارگروه پشتيباني و خدمات شهري شوراي پدافندغير عامل به رياست شهردار كلانشهر قم و با حضور مديركل پدافند غيرعامل استان و ساير اعضاي كارگروه براي بررسي چگونگي اجراي شرح وظايف كارگروه در محل شهرداري تشكيل گرديد.

آقاي مهندس متقيان مديركل پدافند غيرعامل استان در جلسه كارگروه پشتيباني و خدمات شهري پدافند وضعيت پدافند و اصول و ملاحظات پدافند را تبيين و عنوان داشت: قم مركز انقلاب اسلامي مي باشد و هميشه يكي از شهرهاي هدف دشمنان براي تهديدات بوده است. تهديدات در حوزه پدافند چون منشاء انساني داشته و بر مرز دانش حركت مي كنند، هوشمند هستند و لذا بايد متناسب با آنها برنامه ريزي و اقدام كرد.
وي خاطرنشان كرد بايد پروژه هاي شهر را رصد و از حضور شركت ها اطمينان حاصل نماييم تا تهديدي متوجه ما نشود وي ضرورت تشكيل كميته پدافند غير عامل شهرداري قم و رعايت اصول پدافند غير عامل در پروژه هاي شهري را گوشزد و اعلام كرد.


دشمنان ما به دنبال ايجاد جنگ رواني و نرم هستند تا از اين طريق كشور ما را آسيب پذير و خسارت ها و تلفات را بيشتر نمايند و ما بايد با هوشياري و اقدامات به موقع از اجراي تهديدات زيستي و نرم دشمنان و استكبار جهاني جلوگيري نماييم.
در ادامه دكتر سقائيان نژاد شهردار قم ضمن ضروري شمردن رعايت اصول و ملاحظات پدافندي در پروژه ها و اقدامات دستگاه ها و اعضاي كارگروه اظهار داشت: مشكل ما نرم افزاري بوده و كمتر سخت افزاري مي باشد و بايد خودمان ظرفيت هاي خود دستگاه را بررسي و اقدام كنيم. ايشان ضرورت مديريت واحد شهري را امري بسيار مهم و بر تعامل و هماهنگي اعضاي كارگروه و دستگاه ها تاكيد نمودند.


در پايان اعضاي كارگروه نقطه نظرات خود را در خصوص دستور جلسه و مشكلات و نياز هاي مربوط به حوزه پدافند غيرعامل بيان كردند.

 


١٣:٤٣ - دوشنبه ٢٨ تير ١٣٩٥    /    شماره : ١٢٠٤٨    /    تعداد نمایش : ١٢٠٤خروج
آمار بازديد

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد